Kotva
Nepřehlédněte
Provoz plaveckého bazénu
1.9.2021

Plavecký bazén je z důvodu nutných oprav mimo provoz. Jeho zprovoznění předpokládáme na začátku prosince.

 

Mapa webu
A
A
A

Gymnázium Tanvald

Vloženo: 12.6.2017 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 6074x

 

 

Gymnázium Tanvald je krajská škola s více než šedesátiletou tradicí. (Gymnázium bylo založeno v roce 1956.) V současné době zde studuje kolem 210 studentů v 8 třídách osmiletého studia. Každý školní rok otevíráme jednu třídu osmiletého studia pro žáky po páté třídě ZŠ a přijímáme také absolventy 9. tříd ZŠ na doplnění volných míst ve třídě kvinta. 

Vzdělávací program je zaměřen na dosažení kvalitního všeobecného vzdělání pro další vysokoškolské studium libovolného typu s mírně zvýšeným důrazem na přírodovědné předměty - biologii, fyziku a chemii.

 

Po splnění řady kritérií bylo v roce 2019 naše gymnázium přijato do sítě Fakultních škol Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, čímž se nám otevírají nové možnosti pro studenty i pedagogy v podobě nadstandardního přístupu k informacím, vzdělávacím programům realizovaných fakultou a používání jejího špičkového vybavení, které slouží přírodovědnému výzkumu.

 

 

Na škole se vyučují povinně dva cizí jazyky - anglický a volitelně francouzský nebo německý. V závěru studia poslední dva až tři roky si studenti vybírají jeden, dva a poslední rok studia až čtyři volitelné předměty, které je co nejlépe připraví na další studium nebo praxi podle jejich vlastní volby a zaměření. Z nabídky volitelných předmětů uvádíme např. : konverzace v cizím jazyce, semináře z matematiky, fyziky, chemie, biologie, dějepisu, zeměpisu, základů společenských věd a základů programování. V případě úspěšných sportovců uplatňujeme individuální přístup na základě studijních plánů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V rámci výuky pravidelně pořádáme kurzy: sportovně, jazykově a přírodovědně zaměřené jak v ČR, tak v zahraničí.

 Výuka tělesné výchovy probíhá střídavě ve sportovní hale v Tanvaldě a ve školním bazénu gymnázia. Studenti se stravují ve školní restauraci SCOLAREST při základní škole (denně volba ze čtyř jídel, saláty a moučníky).

 


V případě zájmu o jakoukoliv informaci se na nás neváhejte obrátit emailem nebo telefonicky. Můžete se za námi přijít podívat i do školy.


Budeme se na Vás těšit.

RNDr. Jan Kohoutek
ředitel školy

Email: kohoutek@gymtan.cz
Mob: 731 473 994